جلوه های ویژه رایانه ای چیست؟

ساخت کلیپ تبلیغاتی: جلوه‌های ویژه سینمایی (visual special effects) در صنعت فیلم سازی به تصاویری گفته می‌شود که در زمان ساخت فیلم، ساخت آنها بسیار مشکل یا غیر ممکن باشد. برای مثال فروریختن ساختمان یا قطعه قطعه شدن مجسمه ابوالهول صحنه‌هایی هستند که ساختن آنها در دنیای واقعی غیر ممکن است. اما به کمک انیمیشن رایانه‌ای می‌توان تصویر آنها را به شکلی ساخت که تفاوتی با دنیای واقعی نداشته باشد.

قبل از آنکه رایانه‌ها قادر به تولید چنین تصاویری باشند نیز فیلم سازان جلوه‌های ویژه سینمایی فراوانی را می‌ساختند. آنها برای ساخت این جلوه‌ها از مدل‌های گچی، ماکت‌های مقوایی، عروسک‌ها و مدلهای کوچک شده استفاده می‌کردند.البته مفهوم special effects به معنی جلوه‌های ویژه با visual effects به معنی جلوه‌های بصری را نباید با هم اشتباه گرفت. جلوه‌های ویژه آن است که توسط بدلکاران و درمیادین به طور واقعی اجرا میشوند اما جلوه‌های بصری با رایانه ها انجام میشوند. برای مثال اگر کارگردان شکل خاصی از ابر در آسمان را در نظر داشته باشد اما آن شکل در دسترس نباشد از جلوه‌های بصری استفاده کرده و با رایانه شکل دلخواه را وارد آسمان تصویربرداری شده میکنند. اما مثلا تصادفات و اکثر انفجارات را توسط جلوه‌های ویژه واقعا انجام میدهند.البته با رعایت نکات ایمنی و علمی.

اطلس پیکسل در زمینه ساخت انواع کلیپ تبلیغاتی,آموزش های تخصصی افتر افکت و آموزش های جلوه ویژه فعالیت می کند چنانچه نیاز به مشاوره رایگان و یا ساخت کلیپ تبلیغاتی دارید لطفا از طیق فرم تماس با ما اقدام کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

77 − 72 =